2012
09.01

Ohjelmatoimisto Posetiivi-menneet vierailut

2017
*la 4.2 Saikkua, kiitos/Ville Keskilä, Mikko Kivinen, Kalle Pylvänäinen
*to 16.2 Riku Niemi orkesteri (Tangotententti)ja Kyösti Mäkimattila
*pe 17.2 Eero Raittinen, Oscar Knucklebone +Blues Band
*su 19.2 Unta ja Totta/ Seppo Hovi , Taina Piira, Hannu Lehtonen , Ahti Jokinen

*pe 3.3 Vessa on tuollapäin/Sari Stenlund, Tapio Väntsi
*ti 7.3 klo 10 Keisarin uudet vaatteet ja klo 19 Punainen viiva/Tuukka Vasama ja Timo Ruuskanen
*la 18.3 Ittekseen-Juha Tapio
*su 19.3 Ilta Kannalsella/Tuiki Latvala, Juha Repo, Marian Petrescu
*to 23.3 Älä jätä sinua yksin/Ritva Oksanen, Pedro Hietanen
*la 25.3 Herra Hakkarainen harrastaa/Sami Markus, Jaakko Loukkola
*la 25.3 Badding musikaali-Paratiisi
*pe 31.3 Jukka Kuoppamäki-konsertti
*ti 4.4 Den sista cigarren/Thomas Backlund, Amanda Nyman, Monica Nyman, Bror Österlund
*to 6.4 Huippuosaajat/Minna Kivelä, Annu Valonen, Antti Korhonen
*la 8.4 Sinivalkoinen ääni-Kari Tapio/ Susanna Haavisto, Milana Misic, Amadeus Lundberg, Teemu Roivainen, Juha Tikan orkesteri
*ke 19.4 Wings of Comedy-stand up/Sami Hedberg ja Niko Kivelä
*pe 21.4 Autiotalossa-rockmusikaali
*su 23.4 Muistathan kai/Johanna Rusanen, Jyrki Anttila, säestys Maija Anttila
*to 27.4 Elämä kantaa-hyväntekeväisyyskonsertti/Arja Koriseva, Kari Vepsä
*la 13.5 Yhtenä iltana-Kosertti Hectrin lauluista/Kapellimestari Bruno Lähteenmäki/eri esittäjiä
*su 14.5 Neljänsuora-Kevätkonsertti 2017
*ke 24.5 sekä to 25.5 Kiviä taskussa/Martti Suosalo ja Mika Nuojua
*pe 29.9 Ile Kallio Big Rock Band
*la 30.9 Jorma Kääriäinen ja Yhden Tähden orkesteri
*ma 2.10 Kiviä taskussa/Martti Suosalo ja Mika Nuojua
*la 7.10 Mielenmagiaa/Pete Poskiparta
*su 8.10 Käy Muumilaaksoon-konsertti/ Benny Törnroos ja Muumit
*pe 20.10 ”Tauno ja Ansa”/Tommi Soidinmäki ja Eeva Saarenpää

2016
* pe 22.1 Saikkua,kiitos/Ville Keskilä, Mikko Kivinen, Kalle Pylvänäinen
*la 30.1 Aikakone 20-vuotisjuhlakiertue/Sani Aartela, Marko Kolehainen, Alex Ojasti, Jasmin Hertzberg
*su 14.2 Erja Lyytinen ja Heikki Silvennoinen + bändi
*pe 26.2 ja la 27.2 Mielensäpahoittaja ja poika/Esko Roine, Aimo Räsänen
*pe 4.3 Beige tappaa/Eeva Litmanen ja Kirsi Yljoki
*la 5.3 Tatu ja Patu pihalla
*la 5.3  Anna Puu ja bändi
*su 6.3 Sopraanot Metsäkedolla/Maria Lund, Päivi Pylvänäinen, Tomi Metsäketo, Maija Ruuskanen
*ti 8.3 Jack Björklund-stand up
*la 12.3  (klo 15.00) Verkon vierellä/Kansantanssiryhmä Revanssi ja Rallatus-kuoro
*la 12.3  (klo 19.00) Jussi Simola stand up
*su 13.3 Herra Heinämäki ja Lato-orkesteri
*pe 18.3 Viihdeiltamat/TupAkan vahingollisuudesta-Hannes Suominen/Illallinen yhdelle-Elina ja Joonas Suominen/Stand up- Sampsa Simpanen
*la 19.3 Abba-Dancing Queen Show/Capri Selo, Päivi Lepistö, Luis Herrero, Markku Lämsä
*la 2.4 Kevään hauskin stand up-kiertue/Heli Sutela, Jape Grönroos, Tommi Mujunen
*pe 8.4 Emma Salokoski-konsertti
*ke 13.4 Tohtori Kiminkinen-maalaislääkärin luento
*la 16.4 Badding-musikaali Paratiisi/ Jussi Selo, Sani Aartela, Christian Lairikko,  Elisa Lairikko, Jimi Hautamäki, Miro Honkanen, Ari Myllyselkä, Tero Tanhuapää,  Jyrki Telilä, Laila Walden
*la 23.4 Juha Tapio-konsertti, lämppärinä; Tilhet, pajut ja muut / Salohallissa
*ke 4.5 Saarenmaan valssi, Georg Otsin elämänkerta/Eikka Happonen, Juha Venäläinen, Merja Kuisma, Eeva Saarenpää, Juha Repo
*la 14.5 Kari Tapion 70v. muistokonsertti/Jani Jalkanen ja hänen orkesterinsa solistit: Jani Jalkanen, Kulkuriveljeni Jami, Markus Niemi, Joonas Suominen
*pe 2.9 Kivi, Vesterinen ja sakset-stand up
*la 17.9 Neljä pientä annosta/Martti Suosalo, Iiro Rantala,Lotta Kuusisto
*pe 23.9 Peter Poskiparta Mentalisti 2.0
*la 8.10 Palvelija/Martti Suosalo
*ke 12.10 Silvennoinen-Maijanen Band
*la 15.10 Herra Hakkarainen harrastaa/Sami Markus ja Jaakko Loukkola
*su 16.10 Idän ja lännen tiet/Amadeus Lundberg ja Milana Misic/Juha Tikan orkesteri
*ti 18.10 Hamletinkone/Niko Saarela ja Marzi Nymna/Kom-teatterin vierailu/Yhteistyössä Salon Kaupunki
*su 23.10 Jukka Puotila-show
*pe 28.10 Sami Hedberg Show-Kokovartalomies 4 (klo 15 klo 18 ja klo 21)
*ke 2.11 Saikkua, kiitos!/Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle Pylvänäinen
*to 3.11 Ile Kallio ja Big Rock Band
*pe 4.11 ShoWhat-drag show Osku Heiskanen, Jarkko Valtee sekä Step up dancers
*pe 4.11 Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani (Astrum Areenalla)
Lämppärit: Acoustic  Lady ja Miehuuskoe
*la 5.11 Ismo Leikola-Hyvät naiset ja herrat
*ke 9.11 Yötön yö/ Tiia Louste, Eija Vilpas, Valdemar Virtanen
*pe 11.11 Ihan tuuliajolla Suomirock-musikaal
*la 12.11 Viihdekonsertti/ Jari Parviainen ja Marian Petrescu trio
*ke 16.11 Suklaasydän/Anna Hanski, Sani, Annika Eklund
*pe 18.11 The Beatles Tribute Band/Jiri Nikkinen/Jiri Bertula/Jarkko  Rantanen/Juha Heikkilä
*su 20.11 Jyrki Anttilan 50v. konsertti/Maija Anttila, piano
*pe 25.11 Abba-Dancing Queen Show/Capri Selo, Piritta Lumous, Luis Herrero , Marko Lämsä
*la 26.11 Lasilliset Juicea/Otto Kanerva ja orkesteri
*su 27.11 Heli Laaksonen, sekä Sylvia, Tuija ja laulava patja
*la 3.12 Rantarouvat/Jaana Saarinen ja Sinikka Sokka
*su 4.12 Mielensäpahoittaja ja poika/Esko Roine ja Aimo Räsänen
*pe 9.12 Vien sut täältä kotiin/Lauri Tähkä konsertti
*la 10.12 Queen-musikaali Champions
*ti 13.12 Joulu Valtaa Sydämen/Antti Ketonen ja Petri Somerin yhtye
*pe 16.12 ja la 17.12  Kiviä taskussa/Martti Suosalo ja MikaNuojua

2015

*ke 21.1 Minttu ja Ville/Minttu Mustakallio, Ville Virtanen, Samuli Laiho
*la 24.1 Speden Naisen logiikka/Netta Dahlberg, Ville Virkkunen
*(4.12.14, 11.12.14) 23.1.15, 31.1.15  Mieletön yritysmaailma/Erica Selin, Jarmo Selin, Petri Aulin
*ke 4.2 Maailman hauskin show/Ismo Leikola  sekä bändi (2 esitystä)
*pe 6.2 Hämmennystä/Ulla Tapaninen
*to 12.2 Erja Lyytinen+bändi
*la 28.2 Katri Helena+orkesteri
*pe 6.3 Isältä pojalle/Ile Vainio, Jani Jalkanen ja hänen orkesterinsa, Kulkuriveljeni Jami
*la 14.3 Passione/Helena Lindgren, Marika Krook, Jorma Uotinen + orkesteri
*pe 20.3 Suomihitit/ Sami Hintsanen, Nina Tapio, Ville Pusa, Hanna-Riikka Siitonen
*la 21.3 Prinsessa Ryysynen/Satu Halonen, Luis Herrero
*la 11.4 Supernaiset/ Vieno Kekkonen, Marjatta Leppänen, Pirkko Mannola
*la 2.5 Laulaja Olavi Virta/Amadeus Lundberg, Hannu Lehtonen, Susanna Haavisto sekä Oceano-orkesteri
*la 23.5 Elvis-konsertti/Pekka ”Kyde” Kytösaho ja Aloha From Salo-orkesteri
*pe 7.8 Se, vain elämää/Kai Lehtinen, Heikki Rantanen
Mathildedalin kesäteatteri
*la 12.9 Hanna Pakarinen on Carola
*pe 18.9 Juoksuhaudantie/Timo Ruuskanen, Tuukka Vasama
*la 19.9 Suoralähetys
*to 1.10 Aidosti Marion/Prostyles orkesteri/70 vuotisjuhlakiertue
*Kroppaa likoon/Miia Nuutila, Ville Kesälä, Kalle Pylvänäinen (2.10, 10.10, 13.11)
*la 17.10 Arttu Wiskari+bändi
*ke 21.10 Ismo Leikola-stand up
*la 24.10/Mielenkääntäjä Pete Poskiparta
*pe 6.11 Pyhä kolminaisuus-stand up/Mika Eirtovaara, Niko Kivelä, Jussi Simola
*la 7.11 Kivinen tie/Mikko Kivinen
*la 14.11 Showhat-drag show/Osku Heiskanen, Jarkko Valtee ja Stepup Dancers
*to 19.11 ja su 22.11 Mielensäpahoittaja ja poika/Esko Roine, Aimo Räsänen
*la 21.11 Tatu ja Patu pihalla/Jaakko Loukkola, Sami Markus
*la 21.11 Irina Björklund-konsertti
*pe 27.11 Riku ja ystävät/Riku Nieminen stand up
*la 28.11 Neljä pientä annosta/Martti Suosalo, Iiro RAntala; Lotta Kuusisto
*to 3.12 Eino Grön, Piritta Venho ja Studio-orkesteri-Toivo Kärki 100v. konsertti
*la 5.12 Viihteellä/Jyrki Anttila,  Jaakko Ryhänen, Seppo Hovi (piano/haitari)
*ti 8.12. Muistojen joulu-konsertti/Anna Nyberg, Peter Nyberg+orkesteri
*12.12 Suomihitit/Sami Hintsanen, Nina Tapio, Hanna-Riikka Siitonen, Ville Pusa

2014

*ke 15.1. Ismo Leikola/RikalaNäyttämö
*pe 17.1. Speden Naisen logiikka/ Rinna Paatso, Jarkko Tiainen
*la 25.1. Linnan kootut teokset/Manu Havusalmi, Ville Virkkunen
*la 1.2. Ohukainen ja Paksukainen/Karo Lauronen, Samu Loijas
*pe 28.2. Finnvitsit-Tähtien sota/Jukka Laaksonen, Juha Laitila, Drag Queen Sheila alias Antti Taipale
*to 6.3. Live stand up/Jussi Simola, Riku Sottinen, Jape Grönroos/RikalaNäyttämöllä
*su 9.3 Antti Tuisku-konsertti/Päänäyttämöllä
*la 15.3. Mitä sais olla/Samuli Laiho, Jussi Lampi, Kari-Pekka Toivonen,  Ville Virtanen
*ke 26.3. Erja Lyytinen-konsertti
/The Sky is Crying Tour 2014
*pe 28.3. Voices-ilta/Jarkko Tamminen ja Beatboxaaja Rudirok
*la 29.3. Lauteilla-Stand up/Ilari Johansson, Robert Pettersson, Riku Suokas
*su 13.4 Rööperistä maalaismaisemaan/Eija Kourimo, Kimmo Lindegren, Kai Niemelä, Pirkko Pelander sekä Isokylän viihdeorkesteri kap.mestari Reima Pekola
*ke 16.4. Sami Hedberg show- 2 esitystä
*pe 25.4. Melomista/Aku Hirviniemi
*su 27.4. Juha Tapio-konsertti
*pe 2.5.   Irtotavaraa/Mika Eirtovaara stand up/RikalaNäyttämöllä
*ke 14.5 Lasten kevätkonsertti/Halikon Musiikkiyhdistyksen pienimmät
Lasten musiikkinäytelmä/Nukkearkku/Eeva-Leena Pokela sekä muskarilaisia, kuorolaisia ja soittajia
*pe 16.5 Pikkutuhmaa ja suolaista/Otto Kanerva, Mikko Kivinen ja säestys/RikalaNäyttämöllä
*la 17.5 Carola ja Tapio Heinonen-Memorykonsertti/Päänäyttämöllä

*10.6 Uriah Heep/ Astrum Areena
*6.7-11.7 Yötön yö/Tiia Louste, Eija Vilpas, Valdemar Virtanen
Rikalanmäen kesäteatterissa
*27.7-31.7 Sekaisin suhteessa/Birgitta Putkonen, Jarkko Tiainen
Rikalanmäen kesäteatteri
*su 14.9 Tanssiva Muumilaakso/Tanssiteatteri MD
*su 21.9 Lotta ja luutnantin sydän/Raimo Salo, Terhi Matikainen, Tommi Soidinmäki
*la 27.9
Edu Kettunen-konsertti
Kadonnut maailma-levynjulkistamiskiertue!
*la 18.10 Pieni perunannostokiertue
Heli Laaksonen
*pe 24.10   Tässä iässä/Susanna Haavisto, Anna-Mari Kähärä, Lea Pekkala
*pe 31.10 Showhat-Drag  show/ Osku Heiskanen, Jarkko Valtee ja Step Up Dancers
*pe 21.11 Käpälikkö-kiertue/Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karvaani
*la 22.11 Kilon paloina-Sanna Saarijärvi
*to 27.11 Ismo Leikola-stand up (2 esitystä)
‘la 29.11 Naurua kolmannella/Otto Kanerva, Mikko Kivinen, Martti Suosalo; orkesterin johto; Kalle Torniainen
*pe 12.12 Kaunis Veera ja Kipparikvartetti/ Saija Tuupanen, Merja Kuisma, Teuvo Oinas, Teemu Harjukari, Eino Happonen, Juse Venäläinen
*la 13.12 Saikkua, kiitos! /Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle Pylvänäinen
*su 14.12 Kun joulu on-konsertti/ Anni Kajos, Anna-Sofia Nyberg, Panu Kangas, Peter Nyberg sekä orkesteri

2013

*to 7.2 Radio Aallon Vuoden Koomikko stand up/Tommi Tuominen, Ali Jahangiri, Jussi Simola
*pe 8.2 Pomminpurkaajan maanantai/Edu Kettunen, Ninni Poijärvi, Mika Kuokkanen, Masa Maijanen
*la 2.3 Ilari Johansson/14-ja puolvuotis stand up juhlakiertue
*1.2-6.3 Ruksaaks mua?/Karolina Blom, Kristina Vahvaselkä
*to 7.3 Erja Lyytinen ja bändi/levynjulkistamiskonserttikiertue
*to 21.3 Jukka Kuoppamäki/Kotiinpaluu; 70-vuotisjuhlakiertue
*la 23.3 Suklaasydän/Anna Hanski, Sani, Annika Eklund
*to 4.4 Mysteerio Buffo/Erkki Saarela
*pe 5.4 Romanssi-ilta/Nikolai Grohovski ja Troikka-yhtye
*pe 12.4 Afrikan tähti/Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani
*to 18.4 In with Lassy/Timo Lassy ja Band: Teppo Mäkynen, Ville Herrala, Georgios Kontrafouris, Abdissa Assefa
*pe 25.4 Club For Five-LIVE/Maija Sariola, Eeppi Ursin, Jouni Kannisto, Tuukka Haapaniemi, Juha Viitala
*la 18.5 Topi Sorsakoski-Memory konsertti/Bändi; Samuli Jokinen, Timo Luostari, Mika Lilja, Luis Herrero+solistit…jatkot Aitiopaikassa; Samuli ja Luis
*pe 24.5 Aloha From Salo 2013/Pekka ”Kyde”Kytösaho, Roope Pelo & Postimerkit, Makeat Seireenit, TCB in Salo Band
*ke pe 29.5 Kasvaa ihmisenä/Ismo Leikola stand up
*30.8 Rakas lurjus/Ideateatterin vierailu
*Danny-Viihdemaratonin loppusuora (kiertue)
*pe 11.10 American Feat-Eero Raittinen plays Music of The Band
*pe 18.10 Badding-Jykevä rakkaus/Marko Keskitalo, muusikot:Tony Sikström, Risto Niemikari
*la 19.10 Ismo Leikola-Kaikkien aikojen show XL
*la 26.10 Aki Sirkesalo-Tribute
Sami Saari, Sami Pitkämö, Osko Ikonen sekä 7-henkinen orkesteri
*pe 8.11 Kari Tapio-muistokonsertti: Sinut tulen aina muistamaan
Jari Jalkanen ja Hänen orkesterinsa+solistit, juontajana Ilkka ”Ile ”Vainio
*la 9.11 Varietee Magica show/Mike Goudea,  Elayne Kramer, Enchanting Magic & Illusion of Michael & Melanie Giles ja Timo Kulmakko
*pe 15.11 Suomi-filmin sävelin/Arja Koriseva, Hannu Lehtonen, SF-orkesteri kapellimestari Juha Tikka
*pe 22.11 Lauri Tähkä ja Revohka-yhtye; Tässä, Nyt ja Aina
*la 23.11 Piplia/Esko Roine, Mikko Kivinen, Tom Lindholm
*la 30.11 Jope Ruonansuu show
*la 7.12 Showhat-drag show/Osku Heiskanen, Jarkko Valtee
*pe 13.12 Saikkua, kiitos/ Mikko Kivinen, Ville Keskilä, Kalle Pylvänäinen

2012

*la 28.1 Kairan kulkijat/ Kai Lehtinen, Heikki Rantanen
*su 5.2 Kalevala/Esko Roine, Tom Lindholm, Mikko Kivinen
*to 23.2 Songs From The Road/Erja Lyytinen ja bändi
*la 17.3 Sainks´ mä/Jaana Saarinen, Maarit Peltomaa, Misa Nirhamo
*ke 28.3 Asiakaspalvelun kulmakivet/Tom Pöysti
*pe 30.3 Slaavilainen ilta/Viktor Klimenko ja orkesteri
*pe 20.4 Stand up/Ismo Leikola
*pe 27.4 Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani (Suoralähetys)
*ma 30.4 Juoppohullun päiväkirja/Juho Markkanen, Henna Tanskanen, Karo Lauronen
*pe 4.5 Jo Stance/Johanna Försti (laulu), Teppo Mäkynen (rummut), Jukka Eskola (trumpetti), Petri Puolitaival (saksofoni), Aleksi Ahoniemi (saksofoni), Raocka Merilahti (kitara), Teppo Palo (kitara)
*la 12.5 Kari Tapio/ Memory-konsertti:juontaja Ilkka ”Ile” Vainio/Jani Jalkanen ja hänen orkesterinsa+solistit
*su 13.5 Äitienpäiväkonsertti/Antti Ketonen, Mikko Tuominen (piano)
*ke 26.9 Samuli Putro-konsertti
*pe 28.9 Kalevala/Esko Roine, Mikko Kivinen, Tom Lindholm
*su 7.10 Kasakkashow/Nikolai Grohovski
*ke 17.10 Juha Tapio-mies ja kitara
*la 20.10 Jaakko Saariluoma/Selvin päin koko illan-stand up
*to 1.11 Lauri Tähkä/Polte-konsertti
*to 8.11Varitee Magica  show/Marko Karvo & Vanessa, Marc Metral, Duo Yingling ja Timo Kulmakko
*pe 9.11 Tumma ja blondi/Tiia Louste, Eija Vilpas ja Valdemar Virtanen
*la 10.11 Klooni Korhoset/Tommi Mujunen, Riku Sottinen, Jussi Simola, Joni Koivuniemi, Jape Grönroos
*pe 16.11 Laulujen Palo/Jukka-Pekka Palo, Mari Kätkä, Tuomas Kesälä
*la 24.11 Dragshow Showhat goes theatre/Osku Heiskanen, Jarkko Valtee
*su 25.11 Satu Sopanen ja Tuttiorkesteri sekä  Halikon Musiikkiyhdistyksen lapsiryhmä
*pe 30.11Ismo Leikola stand up-Kertoo enenmmän kuin tuhat sanaa
*Jope Ruonansuu show/PN, jatkot; Bablo/Teatteriravintola Aitiopaikka

2011
*ti 8.3 Tervessi Peippometäst/Heli Laaksonen
*pe 11.3 Showhat dragshow/Osku Heiskanen ja Jarkko Valtee
*pe 11.3 Tahroja paperilla/Juha Tapio, Otto Kanerva+orkesteri
*pe 1.4 Luolanainen/Anu Raipia
*ti 8.4 3D/Martti Suosalo, Satu Paavola+nuket
*to 10.4 Lukkosulaa ja lumpeenkukkia/Eila Roine, Esko Roine,Tuija Ernamo, Ilmari Saarelainen
*pe 15.4 Kasvaa ihmisenä/Ismo Leikola
* pe 6.5 Kevätjazzit/Antti Sarpila+orkesteri, Johanna Iivanainen
*su 8.5 Äitienpäiväkonsertti/Marko Maunuksela+orkesteri
*la 14.5 Irwin Memory-konsertti/juontajana Vexi Salmi/orkesterin johto Tuomas Hillervo+solistit
*Tango Primo/Johanna Debreczeni, Jouni Keronen, Samuli Jokinen
*ti 4.10 Liian lyhyt hame/Sofi Oksanen, Maija Kaunismaa
*ke 5.10 Niitylle minä sinut veisin/Eija Ahvo,Susanna Haavisto,Toni Edelman, Juha Tikka
*pe 14.10 Kasvaa ihmisenä/Ismo Leikola
*su 16.10 Hevisaurus
*to 20.10 Asiakaspalvelun kulmakivet/Tom Pöysti
*la 22.10 Odotus/Pirkko Saisio,Marja Packalén (KOM-teatteri)
*su 30.10/2 esitystä Showhat dragshow-Queens on Wheels/Osku Hietanen, Jarkko Valtee+Step up Dancers
*ke 2.11 Lukkosulaa ja lumpeenkukkia/Eila Roine, Esko Roine,Tuija Ernamo, Ilmari Saarelainen
*pe 4.11 Mitäs sais olla/Jussi Lampi, Kari-Pekka Toivonen, Ville Virtanen,Samuli Laiho
*to 17.11 Kipinöitä konsertti/Juha Tapio+orkesteri
*ke 23.11 Naurua komannella/Martti Suosalo, Mikko Kivinen, Otto Kanerva+orkesteri
*pe 25.11 Vain Bocelli puuttuu/Satu Silvo,Reidar Palmgren
*la 26.11 Jukka Puotila show
*pe 2.12 ja la 3.12 Kirkan lahje/Ria Kataja, Petra Lähde, Tatu Siivonen
*su 4.12 Mielipuolen päiväkirja/Martti Suosalo
*ma 5.12 Tervessi Peippometäst/Heli Laaksonen
*pe 16.12 Vesa-Matti Loiri-joulukonsertti

2010
*su 7.2 Piplia/Esko Roine, Tom Lindholm, Mikko Kivinen
*ke 10.2 Heti vapaa/Sari Mällinen, Erkki Saarela
*to 11.3 Sentimental secrets-draamakonsertti/Jorma Uotinen+orkesteri
*ke 24.3 Juuret 35v./Maarit ja Sami Hurmerinta+orkesteri
*ke 14.4 Runojuhla-konsertti/Liisa-Maija Laaksonen, Jaakko Ryhänen
*pe 16.4 Kari Tapio+orkesteri-konsertti
*la 17.4 Dragshow-Showhat/Osku Heiskanen, Jarkko Valtee
*Teholla-konserti/Ismo Alanko
*la 1.5 Vappumatinea/Markku Toikka, Piazza Brass
*pe 14.5 Juha ”Watt”Vainio-Memorykonsertti/orkesterin johto Bruno Lähteenmäki+solistit
*la 15.5 Haitin hyväntekeväisyyskonsertti/Vuokko Hovatta
*pe 1.10 Katriina Honkanen & Tulilintu-orkesteri
*pe 8.10 Mitä sais olla/Jussi Lampi, Kari-Pekka Toivonen, Ville Virtanen, Samuli Laiho
*to 21.10 Naurua kolmannella/Martti Suosalo, Mikko Kivinen, Otto Kanerva+orkesteri
*pe 5.11 Laura Voutilainen-showkonsertti
*la 13.11 3K&Hoedown-konsertti
*pe 19.11 Vesa-Matti Loiri-konsertti
*la 20.11 Duudsonit
*pe 26.11 Maria Lund-konsertti
*la 27.11 Elias Hämäläinen-konsertti
*pe 3.12 6pack show on Broadway
*la 4.12 Danny show

2009
*su 1.2 Piplia/Esko Roine, Tom Lindholm, Mikko Kivinen
*la 28.2 Jukka Puotila show
*to 5.3 Dragshow-Showhat/Osku Heiskanen, Jarkko Valtee
*la 14.3 Laila Kinnusen sävelin/Milana Misic+orkesteri
*su 22.3 Seela Sella seisaallaan
*la 28.3 Kello viiden tee-Katherine Hepburn/Jaana Saarinen
*ke 15.4 3K-konsertti/Edu Kettunen, Mika Kaartamo, Mikko Kuustonen
*ti 21.4 Naurua kolmannella/Martti Suosalo, Mikko Kivinen, Otto Kanerva+orkesteri
*pe 24.4 Kari Tapio+orkesteri-konsertti
*pe 15.5 Leevi and The Leavings-muistokonsertti Göstalle/orkesterin johto Bruno Lähteenmäki+solistit
*Vesa-MattiLoiri-konsertti
*ke 14.10 Mitä sais olla/Kari-Pekka Toivonen, ville Virtanen, Jussi Lampi, Samuli Laiho
*to 20.10 Petri Laaksonen-konsertti
*la 31.10 Seela Sella seisaallaan
*la 14.11 Pakko saada laulaa-Piaf  ilta/Susanna Haavisto
*pe 20.11 Yritetään yhdessä/Eeva Litmanen, Juha Veijonen
*to 26.11 Kelvottomat/Jussi Lampi, Puntti Valtonen, Tuomas Uusitalo, Antti Tammilehto
*pe 27.11 Juha Tapio+orkesteri-konsertti
*la 28.11 Lava-ammuntaa III/Ulla Tapaninen
*pe 11.12 Ma laulan/Markku Toikka, Kimmo Ruotsala (piano)
*la 12.12 Dragshow-Showhat/Osku Heiskanen, Jarkko Valtee

2008
*su 3.2 Viivi ja Wagner/Petriikka Pohjanheimo, Hannes Suominen
* ke 27.2 Jukka Puotila show
*to 13.3 Sydän viiniä/Eija Ahvo , Susanna Haavisto
*pe 4.4 Johanna Kurkela-konsertti
*la 12.4 Dragshow-Showhat/Osku Heiskanen, Jarkko Valtee
*su 13.4 Eila,Rampe ja likka/Eila Roine,Esko Roine, Heidi Kiviharju
*pe 9.5 Kiitos Kirka-muistokonsertti/orkesterin johto Bruno Lähteenmäki+solistit
*pe 29.8 Uniklubi ja Twilight Guardians
*pe 12.9 Seela Sella seisaallaan
*pe 10.10 Juha Tapio+orkesteri-konsertti
*pe 24.10 Dragshow-Showhat/Osku Heiskanen ja Jarkko Valtee
*la 25.10 Mikäpä tässä/Hannes Suominen ja Herra Fläppi/Tom Lindholm
*ke 29.10 Lauri Tähkä ja Elonkerjuu
*ke 12.11 Samuli Edelman-kirkkokonsertti (Uskelan kirkko)
*ke 19.11 Lava-ammuntaa III/Ulla Tapaninen
*la 22.11 Luolamies/Martti Suosalo
*pe 28.11 Leninki/Ilkka Heiskanen
*la 29.11 Mitä sais olla/Jussi Lampi, Eero Saarinen, Ville Virtanen,Kari-Pekka Toivonen, Samuli Laiho
*pe 5.12 Akkapakka/Eeva Litmanen, Marja-Leena Kouli, Kaija Kiiski
*ti 9.12 ja ke 10.12 Joulukonsertti/orkesterin johto Reima Pekola+solistit

2007
*la 10.2 Jukka Puotila show
*ke 7.3 Stella Polaris
*ke 21.3 Juha Tapio+orkesteri-konsertti
pe 30.3 *Dragshow-Showhat/Osku Heiskanen ja Jarkko Valtee
*pe 20.4 Tom Lindholm ja Ilkka Heiskanen
*pe 11.5 Juice on siinä-muistokonsertti/orkesterin johto Bruno Lähteenmäki+solistit
*la 29.9 Stand up/Tommi Mujunen, Ismo Leikola, Arimo Mustonen, Jarkko Grönroos
*pe 19.10 Vesa-Matti Loiri-konsertti
*la 1.12 Piaf-ilta/Susanna Haavisto+orkesteri

2006
*to 2.3 Vuorovaikutus-esitelmä/Marco Bjuström, Ritva Enäkoski
*pe 21.4 Anssi Kela-konsertti
*to 27.4 Piplia/Esko Roine, Tom Lindholm, Mikko Kivinen
*pe 13.10 Loimaan Tikkakerhon vuosijuhla/Eija vilpas, Riitta Havukainen
*pe 27.10 Stand up/Krisse Salminen, Jaakko Saariluoma
*la 25.11 Riemujen piirakka/Rea Mauranen, Ilkka Heiskanen,Pedro Hietanen
*la 2.12 Ulla Tapaninen ja Nasevat Kurtut
*pe 8.12 Järjen veit/Kristiina Elstelä, Jussi Tuurna

2005
*pe 7.10 Jukka Puotila show
*to 20.10 Mitä sais olla/Jussi Lampi, Ville Virtanen, Eero Saarinen, Samuli Laiho
*pe 18.11 Piplia/Esko Roine, Tom Lindholm, Mikko Kivinen
*Lava-ammuntaa/Ulla Tapaninen